Honnan jöttünk? (Frissítve)
Interjú a Kárpátiában
Kör alakú települések
Mégegyszer a tejivás kezdeteiről - A lényeg a cikkből a következő: "Az áttörés tavaly történt meg, amikor a kutatók bejelentették, hogy az első tejivók a mai Magyarország, Ausztria és Szlovákia területén éltek, pontosan a lineáris (vonaldíszes) agyagkultúra területén." Világosan látszik ugyanakkor, hogy a cikkírók ezt az itteni, innen terjeszkedő kultúrát mindenáron bizonyos dél-keleti bevándorlók innovációjának szeretnék tulajdonítani. ("Egy kisszámú - közel-keleti eredetű - csoport vezette be a közép-európaiakat a veteményezés és a tejkészítés rejtelmeibe...") De miután többször is hangsúlyozzák, hogy a keveredés ezekkel a bevándorlókkal valamiért elmaradt, ideje lenne végre azzal foglalkozni, hogy akkor kik is voltak azok az itteni "átvevők", akik nem keveredtek, de kétségtelenül itt éltek már a déli részekre bevándorlók előtt is?! (Természetesen a vonaldíszesek hazai ősei.) Na és aztán, ha valóban az itteni vonaldíszesek voltak az első tejivók, (mint ahogy a cikk maga is állítja,) akkor mit is hoztak ide azok a tejivásra képtelen bevándorlók? Továbbá! Sajtot ettek az Alföldön a neolitikumban: „8000 éves agyagedényeken talált zsíros ételmaradékok árulkodnak újkőkori őseink ételfogyasztási szokásairól...” Mikor is értek ide azok a bevándorlók? Ld.: //magyarostortenet.gportal.hu/gindex.php?pg=31164803 (TI)
Nahát, már megint egy újkőkori település!
Egy új honlap
Kik vogymuk? - Zavarbaejtő kérdések a magyarsággenetikában
„Zavarba ejtő kérdéseket vetnek fel a honfoglalókkal kapcsolatos legutóbbi genetikai kutatások. Ezek szerint „ősapáink” olyan kevesen voltak, hogy nem hagytak genetikai nyomot a mai magyar népességben.” A következtetés enyhén szólva sántít, (mert géneket csak örökölni lehet, tehát ha tényleg nincs bennünk "honfoglaló" gén, akkor nem lehetünk a honfoglalók utódai,) de a lényeg, hogy a tényeket már nem lehet figyelmen kívül hagyni! (TI)
A magyarországi nemzetiségek nyelvének átalakítása
Szekeres Sándor: Kik vagyunk?
Az írástudó magyar juhászok hagyatéka
Székelyek a magyar parlamentben
Újabb leletek És még újabbak: emeletes ház a rézkorból! (Csak a kormeghatározás nem az igazi...)
Honfoglalás előtti honfoglalók - szarmaták és jászok
Szerintem mammut
Varga Csaba: A magyar ész - Ugyanott; A magyar nyelv lassú változásáról
Még hevesebben támadnak a finnugorok (Hasonló szellemiségű melléklet olvasható a História c. folyóirat legutóbbi számában is.)
Eredet, nyelv és genetika "...Tudott dolog, hogy a finnugrisztika szerint legközelebbi nyelvrokonainkként számontartott obi-ugorok antropológiai-testi értelemben távol állnak tőlünk. A tervezett genetikai kutatás nem eredményezhet mást, mint ennek a beismerését... A tény (ugyannakkor) az, hogy az őshazánkat az Urál mellé rajzolták minden térképen, amelyik a magyarság születését és vándorútját ábrázolta. Pedig állítólag tudták, hogy hazugság, hiszen azon a vándorúton a nyelv nem vándorolhatott a test nélkül: mi pedig a „finnugor” őshazában sohasem voltunk őslakosok. Most ennek a rablómesének lehet vége, s a kartográfusainknak új térképet kell rajzolniuk – ha a genetikai vizsgálatokat nem a régi hazugok fogják irányítani..." Erre nem sok esélyünk van; ezeket is ugyanazok irányítják. Arra azonban joggal számíthatunk, hogy ők is kénytelenek beismerni a nemzetközi kutatások eredményeit. (TI)
Leletek leletek hátán
Ismerős történet (Zajta már a neolitikumban is lakott volt. 1671-ben elpusztíttatták a Habsburgok, - nem tévedés, nem a törökök, - 1767-ben pedig svábokat telepítettek be, - ide is. Más forrásból tudjuk, hogy amikor az Erdélybe menekült túlélők vissza akartak jönni, nem engedték vissza őket.)
Czakó Gábor: A nyelvrokonságról
Mégegyszer a szkítákról
Újabb bizonyíték az avar-hunok kereszténységére Cikk: Avar leletek
Nyelvünkről - szlovák és magyar szemmel - kiegészítve
Még egyszer a magyar nyelvről
Hogyan írjunk őstörténetet?
Hivatalosan még mindig "finnugorok" vagyunk
Tényleg főztek? Már csak az a kérdés: miben? (Hivatalos vélekedések szerint agyagedényeket legfeljebb 12 ezer éve készít az ember.)
Grandpierre Attila gondolatai a szkítákról (7,2 MB)
Nem árt a az ismétlés: A földművelés elterjedése Európában
Pallagok télen
Varga Csaba: A finnugor szamár
Tótország, Szervia, Oláh ország, Romania és egyebek 1801-ből
Számvetés (Ezt is másként tanultuk)
Interjú génjeinkről
Nyelvünk rokonai (A szlávokról pedig még szó sem esett...)
Marácz László: Nyelvi és képi gyökök - a magyar kultúra megtartói
|